Kriminalista František Ptáček zachránil rychlou reakcí muži život

O tom, že ani mimo službu není ke svému okolí lhostejný, dokázal v minulých dnech sokolovský kriminalista František Ptáček. Svojí rychlou reakcí zachránil život svému sousedovi ve Františkových Lázních.

V sobotu 28. září kolem poledne si povšiml souseda, jak jde po silnici a motá se. „Když jsem se vyběhl podívat ven, tak jsem ho našel ležet na zemi, opřeného o dům,“ vysvětlil František Ptáček. „Když jsem na něho mluvil, tak odpovídal zmateně, oslovoval mne jiným jménem. I presto, že mě zná. Byl dezorientován a na vše stále odpovídal zmateně. Alkohol z něj cítit nebyl, tak jsem ho podepřel a zavolal mu RZS,“ upřesnil. Tím to však neskončilo, do příjezdu s mužem komunikoval a schoval ho před deštěm. Také se bál o to, aby neprochladl a tak mu přinesl teplé oblečení.

V pondělí přišel soused kriminalistovi poděkovat, s tím, že mu zachránil život. Nebýt jeho rychlé reakce, kdo ví, jak by to dopadlo.

Policista František Ptáček se v podobné situaci neobjevil poprvé, protože život člověku zachraňoval už několikrát. „Před několika lety jsme ve svém volnu jeli z triatlonových závodů a na silnici jsme zahlédli muže, kterého nejspíše srazilo auto. Poskytli jsme mu první pomoc a také jeho se nám podařilo zachránit. V Chebu na vlakovém nádraží jsem při službě skočil do kolejiště, kde stál muž a čekal na přijíždějící vlak. Byl rozhodnutý, že se nechá srazit,“ pokračoval policista František Ptáček, který byl za své hrdinské činy už také několikrát oceněn. „Za záchranu života jsem dostal například ocenění hejtmana Karlovarského kraje nebo od Českého klubu Fair Play. Za čtrnáct let u policie jsem toho zažil už dost, takže člověk tak nějak ví, jak se v podobných situacích chovat. Určitě je to pro nás o něco jednodušší, když už s tím máme nějakou zkušenost“ uzavřel František Ptáček.