Za úvěrové podvody padla obvinění. Muž i žena mohou skončit ve vězení

Chebští kriminalisté řešili v posledních dnech dva případy úvěrového podvodu. Dopustit se jich měl muž z Chebu, který způsobil škodu přibližně 60 tisíc korun, žena z Aše se dostala k částce skoro 130 tisíc korun.

Chebští kriminalisté řešili během posledního týdne dva případy úvěrových podvodů. „V prvním případě je obviněný dvacetiletý muž z Chebu, který se měl takového jednání dopustit tím, že zažádal u několik finančních společností o poskytnutí spotřebitelského úvěru,“ informovala policejní mluvčí Eva Valtová. „Při uzavírání úvěrových smluv měl však úmyslně zamlčet podstatné údaje o dalších jeho závazcích a uvést smyšlené údaje o výši jeho příjmu. Na základě těchto sdělených údajů mu byl úvěr u několika společností posléze poskytnut,“ upřesnila. Do současné doby však uhradil pouze část z takto vzniklých závazků a tímto způsobil společnostem škodu ve výši kolem 60 tisíc korun.

Ve druhém případě se obdobného podvodného jednání měla dopustit dvaadvacetiletá žena z Aše, kterou kriminalisté obvinili ze spáchání pokračujících přečinů úvěrový podvod a podvod. „Ta měla při sjednávání návrhů na poskytnutí úvěrů od několika nebankovních společností úmyslně a opakovaně uvádět zkreslené informace o výši svém příjmu a zatajovat další podstatné údaje. Úvěrové společnosti po sdělení takto nepravdivých skutečností na žádost o poskytnutí úvěru přistoupily a úvěry obviněné ženě opakovaně poskytly,“ doplnila mluvčí. Tím byla společnostem způsobená škoda celkem kolem 130 tisíc korun.

V obou případech v případě prokázání viny hrozí obviněným trest odnětí svobody na jeden rok až pět let za způsobenou větší škodu.