Využila důvěřivosti seniora. Z karty mu vybrala více než 30 tisíc

Až na dva roky by mohla jít do vězení devatenáctiletá žena z Karlovarska. Využila důvěřivosti seniora, který ji svěřil platební kartu, aby mu vybrala hotovost. Žena udělala, o co ji muž požádal, ale nezapomněla ani na sebe. pro sebe si nechala více než třicet tisíc korun.

Na svoji důvěřivost doplatil na začátku března tohoto roku osmasedmdesátiletý muž z Karlovarska. „Ten byl rád za návštěvy a pozornost 19leté ženy, které jednoho dne svěřil svou platební kartu s PIN kódem s tím, aby mu vybrala finanční hotovost,“ sdělila policejní mluvčí Eva Valtová. „Žena si ji však několik dnů ponechala a prostřednictvím této karty neoprávněně bez souhlasu a vědomí majitele vybrala celkem v šesti případech na různých místech peníze z bankomatů v celkové částce 18 tisíc korun,“ uvedla.

Kartu muži vrátila po své kamarádce až po několika dnech. Mladé ženě to však zřejmě nestačilo a začátkem dubna měla poškozeného muže navštívit. „Účelem její návštěvy však nebylo vrácení peněz či pomoct starému muži. Žena využila chvíle nepozornosti a během návštěvy odcizila z peněženky dříve zapůjčenou platební kartu. Vzhledem k tomu, že PIN kód si pamatovala z předchozího měsíce, nic ji nebránilo, aby mohla pokračovat v páchání další trestné činnosti. Kartu měla použít k dalším několika neoprávněným výběrům finanční hotovosti v celkové výši kolem 13 tisíc korun. Vybrané finanční prostředky měla žena použít pro vlastní potřebu,“ upřesnila policejní mluvčí. Svým jednáním způsobila seniorovi škodu ve výši kolem 31 tisíc korun.

Za výše uvedené jednání ji karlovarští kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na dva roky.