Kolonádou voněly světové speciality

Všichni milovníci jídla a pití, labužníci i gurmáni, se sešli o uplynulém víkendu v Mariánských Lázních. Konal se zde již druhý ročník Lázeňského Food Festivalu.

Více fotografií z akce zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/5612764

Více než čtyřicet stánků s vybraným jídlem z celého světa mohli lidé navštívit a ochutnat tak různé dobroty. Oproti loňsku byla nabídka dvojnásobná a tím také ubylo také čekání ve frontách vybrané jídlo, což mnozí návštěvníci kvitovali s povděkem a mohli tak ochutnat více specialit. 

„Potěšila mě opět hojná účast lidí a pohodová atmosféra, která na festivalu i přes takové množství lidi vládla,“ uvedla organizátorka Andrea Sasková. „Přibyly také stánky se skvělým špičkovým vínem a několik druhů piv, limonád i míchaných nápojů. Na akci se prezentovali vedle „přespolních“ také místní restaurace z Chebska. 

Na mariánskolázeňskou kolonádu v sobotu dorazily opět oblíbené food trucky. „Návštěvníci mohli ochutnat speciality od Chilli táty nebo Mek&Číz, ale i další dobroty jako třeba truck s asijskou kuchyní nebo truck s “veselými vaflemi” a také například truck s tvarohovými koblížky, který působí jako sociální podnik a zaměstnává lidi jinak znevýhodněné na trhu práce,“ uvedla organizátorka akce.

Více fotografií z akce zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/5612764

Milovníci masa mohli vybírat z pestré nabídky, přichystáno bylo pomalu pečené BBQ maso, pastrami, trhané maso, burgery nebo srbská pljeskavica. Dobroty nabízelo také několik stánků asijských, thajských i mexických specialit a stánek se speciální ruskou kuchyní. Také vegani i vegetariáni si přišli na své. Loni velmi oblíbené avokado bistro nebo vegetariánské barmské bistro nabízelo pokrmy a pochoutky nejen pro žaludek, ale úpravou i pro oko.

Pohodovou lázeňskou atmosféru podpořil i kulturní program, který svým zaměřením potěšil většinu napříč generacemi. Kolonádou zněl na úvod roztančený swing, následovaný příjemnou místní country kapelou a vyvrcholením programu veselým turbošansonem kapely Poletíme. Na závěr přítomné rozhýbaly svižné rockové hity v podání místních kapely The Covers.

„Velké poděkování patří především návštěvníkům a za pořadatelskou podporu akce a vstřícnému přístupu pak městu Mariánské Lazně, Léčebným Lázním Mariánské Lázně a dalším příznivcům akce. Z pohledu pořadatele jsem spokojena absolutně se vším, návštěvností, počasím, atmosférou i technickým zabezpečením akce, vše běželo a klaplo, jak mělo… snad i návštěvníci a prodejci měli z akce stejný pocit… a podle ohlasu, které jsem zatím slyšela, to tak vypadá a z toho mám velkou radost, to je ta největší odměna pro pořadatele,“ uzavřela pořadatelka.

Více fotografií z akce zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/5612764