Při dopravní nehodě vyhasl jeden život

Tragický konec měla dopravní nehoda osobního auta a kamionu, která se stala v pondělí 2. září na hrázi Jesenické přehrady na Chebsku. Řidič osobního vozidla srážku nepřežil.

„V pondělí dne 2. září 2019 došlo na silnici I/21 na hrázi přehrady Jesenice k vážné dopravní nehodě,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. „Z dosud nezjištěných příčin mělo osobní vozidlo vjet do protisměru a čelně se střetnout s kamionem. Po nárazu začalo osobní vozidlo hořet. Nákladní automobil se převrátil na bok a poté skončil v přehradě. Řidič osobního vozidla utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ doplnila. Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou nadále v šetření.

„V době příjezdu hasičů na místo bylo osobní auto celé zasažené požárem, po uhašení plamenů nalezli hasiči uvnitř vraku tělo řidiče, které museli vyprostit s použitím vyprošťovacích nástrojů,“Sdělil mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal. „Z převráceného kamionu řidič vylezl sám bez zranění. Hasiči ohraničili kamion ve vodě nornými stěnami, aby zabránili úniku provozních kapalin do vody. Řídící důstojník vyžádal na místo potápěče z pražské stanice hasičů, který pomáhali odtahové službě zajistit nákladní auto ve vodě prostředky pro vyproštění. Během odpoledne se podařilo vytáhnout návěs kamionu z vody bez poškození palivových nádrží, k úniku do přehrady tak nedošlo. Po částečném vyložení převáženého nákladu z návěsu bylo možné ve večerních hodinách vyprostit také samotný návěs. Část nákladu zůstala ve vodě, ten budou hasiči vynášet během úterního dopoledne. Po celou dobu zásahu zůstávají norné stěny položeny na vodní hladině,“upřesni.

V průběhu zásahu spolupracovali hasiči se zástupci odboru životního prostředí a pracovníky podniku Povodí Ohře. Na místo byla vyžádána také záchranná vodní služba, která slouží na přehradě Jesenice. Provoz v místě nehody byl na hrázi vodního díla zcela zastavený až do nočních hodin, v úterý dopoledne byl během vynášení nákladu z vody opět zastavený.

V současné době probíhají na hrázi vyprošťovací práce nákladního auta.

Zasahující jednotky: HZS Cheb (CAS 20 Scania, CAS 24 Scania, CAS 30 T815-7, VEA Toyota, motorový člun), HZS Sokolov (CAS 20 T85, týlový kontejner), HZSp SŽDC Cheb (CAS 20 Scania, AJ 35), JSDH Kynšperk (CAS 20 T815), JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault)

Foto: HZS Karlovarského kraje