Světový pohár spřežení v Nebanicích nabídne přehlídku špičkových závodníků

Světový pohár spřežení nabídne divákům současné nejlepší evropské posádky, které změří své síly na tomto v České republice jedinečném závodě. Letošní 27. ročník populárních mezinárodních závodů spřežení CAI-3*, které pořádá jezdecký oddíl TJ Agro Cheb, z.s., si mohou návštěvníci vychutnat opět na závodišti v Nebanicích.

Pro diváky nejnapínavějším a pro závodníky a koně jednoznačně nejnáročnějším měřením sil je maraton, který bude na programu v sobotu 3. srpna od 10 do 17 hodin. Patnáctikilometrový rychlostní úsek a následné náročné zkoušky při průjezdech osmi technicky složitými překážkami budou prubířským kamenem závodnického umění.

Neděle 4. srpna od 9 do 15 hodin bude věnována další zajímavé disciplíně, která otestuje zručnost posádek a poslušnost koní. Jedná se o parkur, který zde neznamená skákání přes překážky, jak je tomu u jezdeckých závodů, ale zahrnuje všechny ostatní parametry, včetně přesnosti a rychlosti průjezdu spřežení závodní dráhou.

Po celou dobu konání soutěží zajistí pořadatelé na závodišti občerstvení, pestré doprovodné kulturní programy pro děti během dne i v průběhu večera. K dispozici také bude hlídané parkoviště a pro návštěvníky velké stany s posezením.

Vstupné: 50 korun