V autě, kde neměl co dělat, převážel drogy

Až na osm let by mohl jít do vězení cizinec, který si nic nedělal ze zákazu řízení a proháněl se Mariánskými Lázněmi v autě. A co víc, ve vozidle policisté našli drogy.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zločinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Pětatřicetiletý muž měl ve středu 24. července v nočních hodinách v Mariánských Lázních řídit osobní motorové vozidlo po ulici Hlavní a Palackého,“ vysvětlila policejní mluvčí Soňa Podlahová. „Tam byl policejní hlídkou z obvodního oddělení v Mariánských Lázních zastaven. Při kontrole policisté zjistili, že řidič má ve vozidle pro svoji potřebu téměř 170 gramů krystalické látky a přes 160 gramů rostlinného materiálu v podobě palic okvětí. Během kontroly policisté také zjistili, že řidiči byl Okresním soudem v Karlových Varech uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu jednoho roku,“ upřesnila. Obviněný muž byl následně eskortován do policejní cely.

Kriminalisté státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. V nejbližší době bude předán Okresnímu soudu v Chebu, který bude o uvalení vazby rozhodovat.