Další syn vyhrožoval matce smrtí. Tentokrát ve Františkových Lázních

Během několika málo dní řešili chebští kriminalisté dalšího agresivního muže, který vyhrožoval své matce zabitím. Doma ničil vybavení bytu a pak jí ukradl platební kartu. Tentokrát se jedná o případ z minulého týdne, který se stal ve Františkových Lázních. Policisté muže po několika hodinách zadrželi. Po provedených úkonech kriminalisté státnímu zástupci podali návrh na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Muže poté poslal soudce do vazební věznice.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže z Františkových Lázní, kterého obvinili ze spáchání přečinů vydírání, nebezpečného vyhrožování a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Ten měl dne ve středu 19. června v odpoledních hodinách v záchvatu vzteku poničit zařízení bytové jednotky ve Františkových Lázních, kde žije jeho šestapadesátiletá matka,“ vysvětlil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Nejdříve měl poškodit nábytek, dveře či drobnou elektroniku a poté měl své matce vzít kabelku. Z té si měl vzít její platební kartu a zároveň jí vyhrožovat, že pokud mu nedá finanční prostředky, tak jí poničí celý byt. Pětatřicetiletý muž poté bytovou jednotku opustil a zamířil do nedalekého bankomatu, kde si měl z odcizené karty vybrat peníze. Následně se ale do bytu své matky měl muž vrátit. Znovu po ní měl požadovat, aby mu dala další finanční prostředky. Poté ji měl vzít mobilní telefon a ten po uskutečnění hovoru poničit hozením o podlahu. Tím ale jeho řádění neskončilo, protože se znovu dožadoval finančních prostředků, které mu nakonec žena ze strachu o svůj život vydala,“ upřesnil. Muž byt opustil a žena okamžitě přivolala policejní hlídku.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na čtyři roky.