Do soutěže „Dobrota Karlovarského kraje“ mohou výrobci přihlásit své produkty do 14. června

Ještě o týden déle, do 14. června 2019, mohou výrobci přihlašovat své produkty v 3. ročníku soutěže Dobrota Karlovarského kraje. Cílem akce je vyzdvihnout úroveň potravinářských a zemědělských výrobků vznikajících v našem regionu a upozornit na úsilí malých a středních výrobců o udržení tradic a úrovně produktů.

Foto: Ilustrační

„Připomínám, že i letos se bude soutěžit v pěti kategoriích. Do soutěže mohou přihlašovat své výrobky malé a střední potravinářské podniky s počtem maximálně 250 zaměstnanců. Rád bych vyzval všechny výrobce, aby se soutěže zúčastnili a zviditelnili své kvalitní produkty vzniklé v našem kraji,“ řekl krajský radní Karel Jakobec. Vítězové soutěže získají kromě značky kvality také ideální možnost propagovat své výrobky a seznámit s nimi zákazníky.

V roce 2019 se soutěží v těchto kategoriích:
1. Masné výrobky
2. Mléčné výrobky
3. Pekařské a cukrářské výrobky
4. Alkoholické a nealkoholické nápoje
5. Ovoce, zelenina, medy a čaje v čerstvé nebo zpracované formě

Značku „Dobrota Karlovarského kraje“ uděluje formou certifikátu hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová na základě výsledků hodnocení komise. V loňském druhém ročníku bylo do soutěže přihlášeno 68 výrobků od 17 producentů. Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku se plánuje na začátek července.

Informace o soutěži včetně přihlášky:
http://www.kr-karlovarsky.cz/zivotni/Stranky/dobrota_KK/podminky_dobrota.aspx