Děti slavily svůj svátek ve Staré Vodě dva dny

Ve Staré Vodě na děti nezapomínají. Přichystali pro ně dvoudenní oslavu jejich svátku. Na pátek (31.5) byla připravena akce S tebou mě baví svět. Sobota (1.6) se nesla ve znamení pohádek.

„Poslední květnový den jsme se sešli v podvečer u naší školy, abychom tímto dnem započali dětské oslavy,“ uvedl spolupořadatel akcí Jan Kuna. „Pátek byl pojat jako zimní radovánky ve stylu „S tebou mě baví svět“. Někdo vyrazil na lyžích, někdo na bobech, sáních a všichni s dobrou náladou. Poté, slalomovou stezkou na hřiště, kde si děti zahrály pár her. Děti si opekly buřty, některé i rodičům. Dospěláci se také zapojili do her a do setmění si zahráli vybíjenou. Večer jsme ukázali dětem slibované překvapení a rozešli se domů,“ upřesnil.

Na druhý den byl pro děti připraven den dětí formou pohádek, tak jako každý rok. „Vše zařídila paní školnice, která několik týdnů „masírovala“ všechny kolem sebe, aby vše klaplo. Několik pohádkových postaviček nám tím pádem přibylo do obce. Troufám si říct, že si děti vše patřičně užily,“ vysvětlil Jan Kuna.

Na konci akce se vydražily dvě krásné „kadiboudy“, které dostala paní Gita, hlavní organizátorka a dobrá duše akcí, darem pro páteční zimní radovánky a také k úschově odměn pro děti. Výtěžek z akce použijí organizátoři opětovně dětem. 

Foto: Organizátoři akce