Policisté řeší dva případy ublížení na zdraví

Dva případy ublížení na zdraví řeší karlovarští policisté a novorolští policisté. V jednom případě napadl bezdůvodně muž druhého. U druhého napadení byli dva útočníci na jednoho. Agresorům hrozí tří až pětiletý trest.

Pětatřicetiletého muže z Chodova obvinili karlovarští kriminalisté na začátku května z přečinů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a z výtržnictví. „Obviněný měl v Karlových Varech v průchodu do domu bezdůvodně fyzicky napadnout údery pěstí do obličeje a následně také do břicha 40letého muže. Při napadení útočník poškozeného osočil, že mu chodí za jeho ženou. Poškozený po útoku vyhledal lékařské ošetření,“ sdělila policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Zranění, která při útoku utrpěl, ho omezila v běžném způsobu života na 25 dní.

Obviněný muž si může za mřížemi posedět až tři roky.

Z ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a z přečinu porušování domovní svobody si vyslechli podezření od policistů z obvodního oddělení Nová Role dva muži ve věku dvaačtyřicet a jednatřicet let. „Ti měli společně v dubnu letošního roku vstoupit bez dovolení na zahradu v zahrádkářské kolonii poškozeného a fyzicky ho napadnout. Starší z mužů měl přistoupit k poškozenému, který seděl na lavičce a opakovaně ho měl udeřit rukou do obličeje. Druhý útočník měl následně také udeřit poškozeného rukou do obličeje. Celý útok měl zakončit 42letý agresor tím, že vzal za násadu lopatu, která byla na zahradě, a minimálně jednou s ní udeřit poškozeného do hlavy,“ doplnila mluvčí.

Oběma mužům nyní hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.