O Theodoru Lessingovi, Křišťálové noci a židovském kongresu bude exkurze pro veřejnost v Mariánských Lázních

Další z naučných procházek v Mariánských Lázních zavede zájemce do historie. Tentokrát bude věnována nejen Teodoru Lessingovi, ale také podrobnostem o III. židovském kongresu v Mariánských Lázních i historii Křišťálové noci. Akce se uskuteční ve čtvrtek 9. května od 15.30 hodin. Sraz účastníků v Turistickém informačním centru, Hlavní 47 (dům Chopin).

Návštěvníci navštíví památník padlých v první světové válce v Geologickém parku či památník padlých na mariánskolázeňském hřbitově. Lesní pramen s památníkem Václava Beneše Třebízského, či dům, kde byl Lessing zavražděn.

Přibližná délka prohlídky je cca dvě hodiny. Plná cena 180 korun, zlevněná 120 korun. Nárok na slevu mají děti od 6-15 let (děti do 5 let zdarma), studenti, držitelé karty ZTP a držitelé Senior karty. Držitelé Karlovy Vary REGION CARD mají prohlídku zdarma. Uvedené ceny platí na osobu.

Organizátoři doporučují vhodnou obuv do lesa

Infocentrum města Mariánské Lázně pořádá každý čtvrtek a sobotu tematické komentované prohlídky. Vstupenky lze koupit v infocentru nebo si je objednat dopředu na emailové adrese info@marianskelazne.cz. 

Trasa: Židovský památník, Villa Turba, Židovský hřbitov – Theodor Lessing, městský hřbitov, památník padlým (při dobrém počasí a dobré kondici účastníků)

Délka prohlídky cca 2 hodiny

Cena: 180 Kč/plná cena, 120 Kč/zlevněná