V Aši ukopal zrcátka u aut. Skončil na sokolovské záchytce

Škodu blížící se částce 22 tisíc korun způsobil majitelům aut šestatřicetiletý muž. Možná se na sebe nemohl dívat do zrcadla, a tak motoristům pěstí i nohou rozbíjel zpětná zrcátka. Alkohol, kterého mu v krvi kolovaly více než dvě promile, mu asi zatemnil mozek. Výtržník zkrotl až na sokolovské záchytce. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky, jelikož byl za stejný čin v posledních třech letech pravomocně odsouzen.

„Šestatřicetiletý muž měl během poslední březnové noci řádit v ulicích Aše,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Mezi ulicemi Nemocniční a Dobrovského měl poškodit několik zaparkovaných osobních automobilů. U pěti vozidel měl údery a kopy poničit zpětná zrcátka. Některá měl vylomit a poškodit vnitřní mechanismus a u některých měl zase poničit skleněnou výplň. U dvou automobilů měl zpětné zrcátko dokonce úplně vylomit,“ informoval. Svým jednáním tak měl způsobit škodu téměř 22 tisíc korun.

Policisté muže po několika minutách zadrželi. „Ten se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,01 promile. Poté byl muž převezen na Protialkoholní záchytnou stanici v Sokolově,“ doplnil Jakub Kopřiva. Chebští kriminalisté následně zahájili trestní stíhání a muže obvinili ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví.