O tom, že Goethe a Františkovy Lázně jdou dohromady, se přesvědčí návštěvníci výstavy

Františkovy Lázně a celá krajina historického Chebska upoutaly básníkovu pozornost nejen díky svým unikátním přírodním podmínkám, nýbrž i díky vědeckému entuziasmu přátel, jež Goethe na Chebsku poznal. Touto významnou spojnicí byli především kriminální rada Joseph Sebastian Grüner a Karl Huss, oba velcí znalci historie, etnografie a geologie regionu. Právě na tyto skutečnosti upozorňuje výstava ve františkolázeňském muzeu, které mohou zhlédnout zájemci do 16. června.

Foto ze slavnostní vernisáže zde:https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/5202592

Jedním z nejvýznamnějších návštěvníků Františkových Lázní byl básník, spisovatel, politik a nadšený přírodovědec Johann Wolfgang von Goethe (1749–1832), od jehož narození letos v létě uplyne 270 let. Městské muzeum Františkovy Lázně u této příležitosti přichystalo drobnou výstavu s názvem „Goethe a Františkovy Lázně“, jež bude k vidění v hlavní budově muzea od 8. března do 16. června 2019.

Výstava zpracovává téma Goethových cest do Františkových Lázní, okolnosti jeho pobytů, spisovatelovu snahu o průzkum Komorní Hůrky a také následný zájem zdejší veřejnosti o zachování vzpomínky na Goethův vztah k místu prostřednictvím pamětních desek a pomníků. Nechybí ani připomínka historického kontextu doby.

Foto ze slavnostní vernisáže zde:https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/5202592