V Aši ujížděl policistům rychlostí přes 100 km/h

Se závodní dráhou si spletl ulice Aše jednačtyřicetiletý muž, který ujížděl před policisty. Chvílemi se řítil městem až 100 km/h. Věděl proč. Až do prosince letošního roku má zákaz řízení. Teď mu hrozí až dva měsíce ve vězení.

„V polovině března letošního roku vykonávala hlídka policistů z obvodního oddělení Aš kontrolní činnost ve městě a jeho okolí,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.  „V dopoledních hodinách si v ulici Okružní policisté všimli projíždějícího osobního automobilu značky Opel. Za vozidlem se hlídka rozjela a snažila se řidiče pomocí zvukového a světelného znamení s nápisem STOP zastavit. Řidič automobilu ovšem na výzvu nereagoval, naopak přidal na rychlosti a policistům začal ujíždět směrem na obce Krásná a Kamenná. Řidič s vozidlem ujížděl několik kilometrů, během kterých porušil řadu dopravních předpisů. Mezi rodinnými domy se v jednu chvíli řítil i rychlostí přes 100 km/h. Po několika minutách se policistům podařilo nebezpečně ujíždějící vozidlo zastavit na odbočce na Vrch Loupežník,“ sdělil.

Po zastavení automobilu policisté řidiče okamžitě zajistili a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům. Lustrací bylo následně zjištěno, že jednačtyřicetiletý muž z Chebska má až do prosince letošního roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Poté policisté jednačtyřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.