Zbraní ohrožoval svoji bývalou přítelkyni

Až na čtyři roky může jít do vězení dvacetiletý muž z Františkových Lázní. Vydíral a zbraní ohrožoval bývalou přítelkyni. Chebští kriminalisté již zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili ze spáchání přečinů vydírání a nebezpečného vyhrožování.

„Mladík měl totiž na začátku prosince minulého roku telefonicky hovořit se svojí bývalou přítelkyní, které uvedl, že pokud se nebude řídit tím, co ji řekne, tak na sociálních sítích zveřejní videonahrávku s erotickou tématikou,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Tu si měl muž pořídit ještě v době, kdy byla dvacetiletá žena jeho přítelkyní a právě ona měla ve videonahrávce figurovat. Dále jí měl uvést, že pokud se s ním setká v jednom z penzionů na Chebsku, tak videonahrávku smaže,“ upřesnil.

Ze strachu, že bude videonahrávka zveřejněna, se dvacetiletá žena společně se svojí třiadvacetiletou kamarádkou za mužem vydala. „Když se setkali, tak mezi nimi ale došlo k hádce, protože muž měl odmítat nahrávku smazat. Následně měl jít do kuchyně, vzít nůž a ten dát do ruky dvacetileté ženě s tím, že mu má ublížit. Ta to měla odmítnout a nůž upustit. Tím ale vše neskončilo, protože poté muž přišel se sečnou zbraní a začal ohrožovat třiadvacetiletou ženu. Po té chtěl, aby byt okamžitě opustila. Žena se ale útočníka nezalekla. Měla totiž chytit sečnou zbraň a druhou rukou dvacetiletého muže, kterému nařídila, aby zbraň pustil. Ten tak po chvilce učinil. Vzápětí ale muž uchopil v oblasti krku bývalou přítelkyni, která se měla uhodit o zeď a ztratit vědomí. Po chvilce se měla žena probrat a společně se svou kamarádkou byt opustit,“ doplnil Jakub Kopřiva.

Obě ženy poté vyhledaly lékařské ošetření v nemocnici. Dvacetiletá žena byla v nemocnici hospitalizována a následně jí byla vystavena pracovní neschopnost.