Zloděj neměl šanci. Služební pes Schegy ho vyčuchal v křoví

Pořádně překvapený byl jistě zloděj, který měl krást na soukromém pozemku. S lupem daleko neutekl. Služební pes muže i ukradené věci objevil v křoví ve Františkových Lázních, nedaleko místa krádeže. V případě prokázání viny zloději hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Na začátku měsíce března oznámil v brzkých ranních hodinách devětačtyřicetiletý muž na tísňovou linku 158, že na pozemku slyšel zvuky a nejspíše se v místě pohybuje cizí osoba,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Na místo okamžitě vyrazili policisté z obvodního oddělení Františkovy Lázně a také policejní psovod se služební fenou Schegy.

„Po příjezdu na místo a po zjištění prvotních informací psovod se služebním psem propátrávali místo činu a jeho okolí. Služební fena Schegy po zachycení pachové stopy pokračovala několik desítek metrů do nedalekého parku, kde ve křoví našla ukrytý odcizený konstrukční materiál. Ten policisté samozřejmě okamžitě zajistili. Služební fena Schegy ale pokračovala ve sledování pachové stopy. Ta dovedla policisty k několik set metrů vzdálené autobusové zastávce, kde Schegy nacvičeným způsobem označila osobu, která se ukrývala za křovím. Po několika minutách se sedmadvacetiletý muž k odcizení konstrukčního materiálu přiznal,“ upřesnil mluvčí. Následně byl zadržen a převezen na obvodní oddělení k provedení dalších úkonů.

Policisté z obvodního oddělení Františkovy Lázně poté muži sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Foto: Policie ČR