Návštěva ženy se muži nevyplatila. Přišel o peníze, mobil i iluze

Žena využila na návštěvě nepozornost majitele z Chebska a sebrala mu klíč od pokladny. Na návštěvu pak přišla znovu, když nikdo nebyl doma. Opět neodešla s prázdnou, měla vykrást pokladnu s několika tisíci korunami.

Po provedených šetřeních chebští policisté sdělili třicetileté ženě podezření ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

„Třicetiletá žena měla být na konci února letošního roku na návštěvě u svého jednasedmdesátiletého známého na Chebsku,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Během návštěvy mu měla v nestřežený okamžik odcizit klíč od příruční pokladny. Do domu se měla žena vrátit o několik dní později, a to v době, kdy mu tam muž nebyl. Třicetiletá žena měla poničit skleněnou výplň a vniknout do domu. Následně si měla otevřít příruční pokladnu a z té odcizit finanční hotovost a mobilní telefon. Toho, že je pokladna prázdná, si ale muž po svém příjezdu nevšiml. Druhý den měl jet řešit pracovní záležitosti a žena se do domu znovu vrátila. Opět se měla podívat do několika místností a nakonec odcizit finanční hotovost a další mobilní telefon,“ uvedl. Svým jednáním měla muži způsobit škodu téměř 50 tisíc korun.

„Poté, co si muž všiml, že je rozbitá skleněná výplň a že mu v pokladně chybí finanční hotovost a mobilní telefon, tak celou věc oznámil na policii,“ dodal mluvčí.