Mariánskolázeňští připravuji vkročení do nové sezóny. Zazpívat přijede Václav Noid Bárta, Hana Holišová či Václav Neckář

Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních se uskuteční tradičně až na počátku května, ale přípravy na akci již finišují. Letošní 201. ročník proběhne v termínu 10. – 12. května. Návštěvníci se opět mohou těšit na pestrý program, ve kterém nebude chybět tradiční žehnání pramenům, hudba různých žánrů, řemeslný i farmářský trh i aktivity pro nejmenší.

Více fotografií z loňského zahájení zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/4332815

Program sice začne již v pátek 10. května ve 14 hodin na kolonádě, ale oficiální část zahájí Slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru, který se uskuteční od 19.30 hodin ve Společenském domě Casino. „Posluchači si vyslechnou skladby například od Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, Johanna Strausse, Pabla de Sarasata, nebo Camille Saint-Saënse. Jako sólisté na housle se představí Václav Hudeček, Jiří Vodička a Marie Hasoňová,“ uvedla jednatelka společnosti KIS Mariánské Lázně Alena Havrdová. Orchestr zahraje pod taktovkou dirigenta Martina Peschíka. Předprodej vstupenek bude zajišťovat Městské infocentrum – dům Chopin, Hlavní 47, ML. Vstupenky je možné koupit i prostřednictvím e vstupenek, sms vstupenek či „kůl tiketů“. Prodej bude zahájen 1. dubna v 9.00 hodin.

„Oficiální část pak bude pokračovat v sobotu 11. května Mší svatou, a to v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který stojí poblíž kolonády. Začátek mše je plánovaný, stejně jako předešlé roky, na 10. hodinu.  Mši bude celebrovat J. M. P. Filip Zdeněk Lobkowicz, O. Praem, opat tepelský. Hudební doprovod mše zajistí S. Biňovcová – housle, P. Čech – klarinet, S. Krejčiřík – zpěv, L. Čechová – varhany,“ informovala Alena Havrdová.

Více fotografií z loňského zahájení zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/4332815

V rámci slavnostního aktu, který bude následovat po mši cca v 11 hodin, požehnají církevní hodnostáři mariánskolázeňským pramenům, přítomné přivítají a projevů se ujmou představitelé města Mariánské Lázně a církve. Prostor bude dán také významným hostům a jejich zdravicím. Průvodcem sobotní části akce bude moderátor Alexandr Komarnický.

Návštěvníci se mohou těšit na hudbu v podání například Václava Noida Bárty i Hany Holišové, Akordeonového orchestru Alexandra Smutného, Smíšeného sboru Fontána, Mistříňanky nebo Stan & Tony Revival New Time Orchestra. Posluchači se také mohou těšit na pražskou kapelu Queenie – World Queen Trribute Band, která patří k nejúspěšnějším Queen tribute kapelám v České republice a je jednou z nejlepších Queen tribute kapel na světě.  

Neodmyslitelnou součástí programu bude opět produkce Zpívající fontány, která patří mezi dominanty Mariánských Lázní.

„V pátek a v sobotu čeká na návštěvníky akce bohatý program složený nejen z vystoupení místních souborů, ale také účinkujících zvučných jmen. Nedělní program bude v režii Základní umělecké školy Fryderyka Chopina. Žáci této školy pod vedením pedagogů předvedou vše, co se během své docházky naučili. Zastoupeny budou všechny obory školy,“ uvedla jednatelka.

Více fotografií z předloňského zahájení zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/4332815

Hudební lahůdku připravili organizátoři na neděli 12. května od 19.30 také do mariánskolázeňského divadla. Vystoupí zde Václav Neckář se svoji kapelou Bacily. Moderování se ujme herec, básník a hudebník Petr Batěk. Součástí programu bude i autogramiáda.

Hlavní program se jako tradičně uskuteční na kolonádě. „Po celé tři dny bude hlavní program doplňovat tzv. doprovodný program a mnohé prezentace – stánkový a řemeslný jarmark, prezentace nejen městského Infocentra, ale také aut Škoda (Auto Červený), pivovaru Chodovar, Základní školy praktické a speciální a mnoha dalších. Mariánskolázeňské zahájení samozřejmě proběhne za přítomnosti několika historických osobností, a to prostřednictvím členů Divadla lidové tvorby Mariánské Lázně,“ doplnila Alena Havrdová.

Program pamatuje také na dětské návštěvníky. Jim bude opět věnován prostor před hotelem Bohemia.

Více fotografií z loňského zahájení zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/4332815