Podvodem si napůjčoval skoro 800 tisíc. Teď mu hrozí vězení

Až na osm let může jít do vězení sedmadvacetiletý muž z Chebska. Sjednal si úvěry u několika bank a finančních společností, kterým neprozradil, že už nějaké půjčky má. Chebští kriminalisté už jej stíhají pro podvod.

„Muž měl v polovině dubna 2017 na pobočce bankovní společnosti v Karlových Varech zažádat o poskytnutí úvěru ve výši několika set tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „V žádosti ale měl uvést nepravdivé údaje o tom, že nemá žádné jiné úvěry a na základě toho mu byla půjčka schválena a peníze poskytnuty. To ovšem nebyla pravda, protože v roce 2016 měl muž uzavřít dvě úvěrové smlouvy v zahraničí,“ upřesnil. Úvěr uzavřený z poloviny dubna roku 2017 měl poté muž splácet nepravidelně.

O dva měsíce později, tedy v polovině roku 2017, měl muž požádat o poskytnutí úvěru finanční společnost ve Středočeském kraji. „Znovu požadoval několik set tisíc korun a znovu měl při uzavření úvěru uvést nepravdivé údaje. Muž měl zatajit své závazky k předchozím úvěrům, a proto mu byla půjčka schválena,“ informoval mluvčí.

To muži ale zřejmě nestačilo, protože o pouhé dva dny později měl požádat o poskytnutí v pořadí třetího úvěru ve finanční společnosti v Aši. „Také tam si měl chtít půjčit několik set tisíc korun. Při uzavírání smlouvy ale uvedl pouze jeden předchozí úvěr, ostatní měl zamlčet a půjčku mu tedy společnost schválila a finanční prostředky poskytla. Část peněz z tohoto úvěru měl poté muž použít na zaplacení jiné půjčky,“ sdělil Jakub Kopřiva.

O poslední úvěr měl sedmadvacetiletý muž zažádat v polovině srpna roku 2017. Prostřednictvím telefonu měl uzavřít půjčku na několik desítek tisíc korun, ale znovu měl zatajit své závazky k jiným úvěrům. A to z důvodu, aby mu půjčka byla poskytnuta.

Tímto svým jednáním měl finančním společnostem způsobit škodu téměř 800 tisíc korun.