Skoro dva miliony z tržeb si nechala. Teď jí hrozí až osm let za mřížemi

Několik měsíců si nechávala peníze z tržeb. Žena ze Sokolovska nebyla žádný troškař. Škoda, kterou způsobila, se vyšplhala na částku 1 800 000 korun. Nepoctivá vedoucí teď už sedí ve vazbě. V případě odsouzení si může odsedět za mřížemi až osm let.

Sokolovští kriminalisté již zahájili trestní stíhání třiatřicetileté ženy ze Sokolovska, kterou obvinili ze spáchání pokračujícího zločinu zpronevěra.

„Tohoto zločinu se měla obviněná žena dopustit od září 2018 do ledna 2019 v Sokolově,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. „Jako vedoucí místní prodejny měla neoprávněně a v rozporu s účelem oprávnění nakládat s peněžními prostředky společnosti. Během čtyř měsíců si měla celkem v 17 případech přisvojit některé denní tržby. Ty však měly být uloženy do trezoru a vždy za určité období předány pracovníkovi bezpečnostní agentury, což neučinila,“ upřesnila.

Svým jednání tak způsobila celkovou škodu ve výši téměř 1 800 000 Kč. Finanční prostředky měla použít pro svou potřebu, například na nákup různé elektroniky, splácení dluhů nebo na hazardní hry po internetu.

„V pondělí dne 7. ledna v odpoledních hodinách kriminalisté ženu zadrželi. Po provedených úkonech byla umístěna do policejní cely. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na její vzetí do vazby. Ve středu dne 9. ledna 2019 rozhodl soudce o vzetí obviněné ženy do vazby. Následně jí policisté eskortovali do vazební věznice,“ doplnila mluvčí.