Ze školy si odnesl sladkosti, z vánočního trhu šperky. Lup pak rozdával kolemjdoucím

Mlsný zloděj se vloupal do několika objektů, ze kterých ukradl dobroty. Odnesl si žvýkačky, sušenky, koláč i roládu. V jednom ze stánků na trzích si pak odnesl několik stovek šperků. Část z uloupených věcí rozdal lapka kolemjdoucím v Chebu. Zbytek věcí hodil ochrance trhů do auta.

Na konci listopadu letošního roku sdělili chebští policisté třiatřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu krádež třiatřicetiletému muži, který vnikl do kantýny chebské střední školy. Odcizit měl celkem 50 balení žvýkaček a 29 kusů sušenek.

„To ale mlsnému zloději zřejmě nestačilo, protože o několik dní později znovu úřadoval,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Na začátku prosince měl ve večerních hodinách poničit vchodové dveře a vniknout do pekárny v Chebu. Z té měl odcizit celkem čtyři kusy italské rolády a jeden staročeský koláč. Tentokrát ale sladkosti nerozdal kolemjdoucím. Koláč měl sníst po cestě do domu, ve kterém přebývá, a rolády spořádat o několik minut později,“ uvedl.

„Kromě toho měl třiatřicetiletý muž poté ještě v časných ranních hodinách vniknout na vánočních trzích v Chebu do stánku se šperky, odkud měl odcizit celkem téměř 300 kusů ocelových prstýnků a více jak deset kusů ocelových řetízků s přívěsky. Část odcizených šperků poté muž rozdal kolemjdoucím v ulicích Chebu a část se rozhodl vrátit. Se šperky měl proto přijít na Náměstí krále Jiřího z Poděbrad, kde se trhy konají, a v igelitové tašce je hodil ostraze trhů do automobilu s tím, že se omlouvá a z místa odešel,“ doplnil.

Svým jednáním měl třiatřicetiletý muž z Chebu způsobit škodu téměř 27 tisíc korun.

Chebští policisté po provedeném šetření a zhlédnutí kamerových záznamů okamžitě věděli, o koho se jedná, a muže během několika hodin zadrželi. Poté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu Krádež a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.