Západ Čech pokryla ledovka. Bouralo se a přibylo úrazů

Souvislá vrstva ledu trápí od časného rána řidiče i chodce. Vlivem namrzajícího deště se stalo v Západních Čechách několik desítek nehod. Například u Chodové Plané se střetl autobus s osobním autem. V Chebu se srazilo pět vozidel včetně kamionu. Vlaky i autobusy nabírají zpoždění. Na pravidelné linky nevyjelo několik spojů. Také záchranka vyjížděla k různým úrazům více než v jiných dnech.

Nehoda autobusu s osobním autem u Chodové Plané si vyžádala šest zraněných, z toho jednoho těžce zraněného. Podle Fb stránek HZS Karlovarského kraje museli řidičku z havarovaného osobního auta vystříhat. Ráno komplikovala dopravu v Chebu na Ašské nehoda čtyř osobních aut a jednoho kamionu. Naštěstí se událost obešla bez zranění. Alkohol byl u řidičů vyloučen. Hasiči řešili únik provozních kapalin.
„Dnes máme zatím mnohem více výjezdu než například včera, je také více výjezdů k úrazům. Od půl sedmé do půl desáté jsme vyjížděli k osmi pacientům, kteří uklouzli na ledu. Jednalo se o 5x zlomeninu končetin a 3x pohmoždění končetin a zad. Nejvíce úrazů z toho bylo na Chebsku – 5. Dále jsme vyjížděli ke dvěma dopravním nehodám se zraněním v našem kraji a ráno jsme vypomáhali dvěma výjezdovými skupinami u dopravní nehody autobusu v Plzeňském kraji,“ vysvětlila mluvčí záchranky Petra Bakurová.