Čekatelské zkoušky jsou součástí systému vzdělávání skautů

 

Chceme mít kvalitně proškolené a vzdělané skauty a proč? Tato otázka byla již našimi předchůdci skauty i kolegy z řad pedagogů zodpovězena mnohokrát a vždy stejně. Rozhodně ano! Nikdo nemůže být stoprocentně připravený na všechny možné situace a momenty života, ale skauting a jeho výchovný a vzdělávací systém nás k tomu alespoň kvalitně přiblíží a ještě se u toho skvěle pobavíme. A proč je vzdělání i ve skautingu důležité?  Krom toho, že nás baví získávat nové zkušenosti a vědomosti, máme také zodpovědnost. Za kamarády, členy soutěžních týmů, nebo později i svěřené děti. Není možné vést oddíl dětí a neznat první pomoci, nebo alespoň základy psychologie.

Jeden z takových vzdělávacích přípravných kurzů proběhl také v Chebu.

„Gratulujeme …!“

a to všem čekatelům, kteří úspěšně ukončili čekatelkou zkoušku.  Během přípravného kurzu, který obsahuje základy pedagogiky, psychologie, zdravovědy, bezpečnosti, skautské metodiky a historie, hospodaření a mnoho dalších témat, se účastníci prakticky učili záchranu tonoucího a absolvovali i první pomoc během modelovou situace dopravní nehody.

Organizátoři si pro frekventanty kurzu připravili mnoho potřebných vědomostí, ale i hru na záchranu světa. Přeci jen, po náročném učení je dobré se odreagovat.

Zkoušku absolvovalo 17 úspěšných skautů a skautek z našeho Karlovarského kraje!
Gratulujeme!

 

Zranění, která uvidíte na fotkách, byla odborně namaskována a simulována. Nejedná se o opravdová zranění.

 

Mgr. Lenka Bednářová