U Ferdinandova pramene se sešli milovníci netopýrů

Sobotní noc v Mariánských Lázních patřila pověstmi opředeným nočním lovcům, netopýrům. U Ferdinadova pramene se sešly desítky lidí, které z domova vylákala od televizí tradiční putovní akce u příležitosti Mezinárodní noci pro netopýry. Událost pro širokou veřejnost připravil Český svaz ochránců přírody společně se Správou CHKO Slavkovský les.

Organizátoři nachystali zajímavý program pro celou rodinu. Soutěže a hry pro děti, výstavu s názvem Za netopýry do podzemí Karlovarského kraje i přednášku o pestrém životě netopýrů, kde se diváci dozvěděli například to, jaké štěstí mají, pokud se jim ubytuje netopýr třeba na půdě jejich domu, protože je nebudou obtěžovat otravní komáři.

„V druhé části programu si příchozí mohli zblízka prohlédnout živé netopýry chycené do sítí a viděli jejich kroužkování a opětovné vypuštění do přírody, kteří jsou možná i vašimi nejbližšími sousedy,“ vysvětlil Přemysl Tájek z CHKO. Na závěr si mohli návštěvníci prohlédnout z blízka několik druhů těchto zajímavých tvorů, a to netopýra hvízdavého, vodního, ušatého a vousatého.

Více fotek na zoneramě zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/2016835