Mezi nebem a zemí se nikdo nenudil

V Mariánských Lázních se uskutečnil již třetí ročník Mezi nebem a zemí. Akce přilákala do areálu Dlouhé ploché dráhy řadu lidí. K vidění byla například práce profesionálních i dobrovolných hasičů z Mariánských Lázní, Kynžvartu, Dolního Žandova a Drmoulu. Preventivní program a zásah proti nebezpečnému pachateli zase předvedla divákům pořádková jednotka policie ČR.

A proč název Mezi nebem a zemí? „Název poukazuje na to, že záchrana života či zdraví je něco, co se pořád pohybuje mezi nebem a zemí, a že to často není jen o lidech, ale také náhodě a štěstí,“ vysvětlila jedna z organizátorek Tereza Janatová.

Svoji práci představila také vězeňská služba i záchranná služba Royal Rangers, která si připravila pro příchozí lanové aktivity. Báňští záchranáři předvedli záchranu zraněného ve výšce. Na dotazy přítomným odpovídali pracovníci Celní správy i zaměstnanci Kotce o.p.s. Sportovci z Ravána Gym návštěvníkům předvedli ukázku tréninku. V BESIP teamu poskytovali rady nejen o bezpečnosti na cestách. Jízda vojenským autem OT-64 byl zážitek nejen pro děti, ani dospělí neodolali se svézt.  Ani letos nechyběly oblíbené vyhlídkové lety vrtulníkem a mnoho dalších aktivit.