Spanilá jízda GoldWing tradičně zamířila na františkolázeňskou kolonádu

Víc než stovka účastníků na 52 strojích GOLDWING a na 20 strojích jiných značek plus tři čtyřnozí přátelé. To je rekapitulace již 12. ročníku srazu motocyklů HONDA-GOLDWING. Setkání se uskutečnilo v již tradičním termínu, o druhém víkendu v květnu. Spanilá jízda motocyklů honda přilákala na františkolázeňskou kolonádu nejen skalní milovníky silných strojů. Jak to všechno začalo, o tom si Živé Chebsko povídalo s organizátorem Martinem Zábojem.

Představíte nám akci GoldWing  Spa Triangle Treffen – Resort Stein? Jak vlastně tato tradice vznikla?

Z původního setkání několika přátel na začátku sezóny pod názvem První tankování, se stala akce mezinárodního významu. V letošním roce se akce zúčastnili GoldWing Bikers z Německa, Švýcarska, Itálie, Dánska, USA a samozřejmě i čeští GoldWingers. Důvod setkání je zcela prozaický – lidé, kteří se po celý rok potkávají na silnicích celé Evropy i USA a stali se z nich postupem let osobní přátelé, se chtějí setkat koncentrovaně, společně, povykládat si, předat si zkušenosti, doporučit si navzájem nově objevené zážitkové trasy, nechat požehnat sobě i svým strojům a navzájem si popřát hodně krásných kilometrů i mil.

Jaký program byl pro motoráře připravený?

 Tradičně, mimo páteční a sobotní vyjížďky, je na programu čtvrteční odpolední vyjížďka na některé ze známých míst v okolí, často k pramenům Ohře, kde hlavním tahákem je ale vynikající Apfelstrudel ze Steinu, o kterém mnozí tvrdí, že překonává Apfelstrudel v Rakousku, zemi svého původu. Tradiční bodem setkání je motorkářská mše na Maria Loreto, spojená s žehnáním motorkářům a jejich strojům. První naší motorkářské mše a žehnání motocyklům se zúčastnil dokonce sám vážený pan Anton Hart, který mi říkával: „Narodil jsem se v Rakousko-Uhersku, žil jsem v Československu a teď v Německu, ale jsem Evropan“.

Protože název setkání má v názvu „Lázeňský trojúhelník“, je povinností navštívit všechna tři lázeňská města. Letos byla navíc zařazena prohlídka sklárny Moser v Karlových Varech a Genia Loci karlovarského kraje, Hradu Loket.

Vždy v pátek večer je do programu zařazena “ Flag and Light Parade,“ spanilá jízda,  kdy účastníci srazu předvedou své stroje v celé kráse jejich nočního osvětlení a kolona je navíc doplněna vlajkami účastníků a tradičně končí vystavením strojů na Kolonádě ve Františkových Lázních.

Poděkování patří, městu Františkovy Lázně za možnost projet lázeňským územím a vystavit stroje na kolonádě a poskytnutí doprovodu Městské policie, společnosti Lázně Františkovy Lázně za přípravu tašek s propagačními materiály pro účastníky srazu, společnosti ROLINE Internationale Spedition, za materiální, finanční i personální podporu a v neposlední řadě Resortu Stein za vynikající služby.

 

Motocykly Honda GoldWing jsou velké silniční koráby s vynikajícími jízdními vlastnostmi, více než 400kg vážící stroje, určené pro velké cestování. Mají 6 válcové motory o objemu 1 832 ccm, resp. 112 cu in., a není nijak velký problém ujet i v evropských podmínkách 1 200 km za den a to i s přívěsným vozíkem, se kterým mnozí své GoldWingy spojují do soupravy.