Běžci podpořili hospic sv. Jiří v Chebu

Sedmý ročník benefičního běhu Františkolázeňská 24hodinovka se letos uskutečnil opět s podtitulem Kilometry pro Hospic Sv. Jiří. Jak už název napovídá, stejně jako v loňském roce se běželo pro chebský hospic. Ze startovného a příspěvků účastníků se zatím vybralo 120 tisíc korun. Svojí premiéru zde měla také jedna pravá běžecká svatba Marcely a Michala Vítových.

„Jsem rád, že náš běh opravdu lidi spojuje. Letos jsme totiž mohli zde na 24hodinovce společně pohybem oslavit běžeckou svatbu. Novomanželé, kteří v 10 hodin uzavřeli v parku sňatek, po krátkém obědě šli s námi prvním novomanželským výběhem podpořit dobrou věc,“ informoval Miloš Škorpil, ředitel Běžecké školy, která akci pořádá spolu s Farní charitou Cheb a Komunitním osvětovým společenstvím. „Chci také připomenout, že naše akce není samoúčelná, pořádáme ji každoročně na oslavu výročí sametové revoluce, chceme tak oslavit možnost života v demokratické společnosti,“ doplnil.

Charitativní 24hodinový běžecký happening se koná při příležitosti výročí sametové revoluce. Oblíbená benefiční akce slavnostně odstartovala v sobotu 14. listopadu ve 14 hodin a skočil přesně za 24 hodin – v neděli ve 14 hodin. Trasa závodu vedla přes lázeňský park a jedno kolo měřilo 1150 metrů. Letos se závodu zúčastnilo bezmála 500 běžců všech věkových kategorií nejen z Česka a 50 dobrovolníků z pořadatelských organizací.

„Do kroužení kolem parku se zapojilo celkem 484 sportovců i návštěvníků lázní, což je nejvíce za všechny roky. Akci svými službami podpořilo téměř padesát dobrovolníků z pořadatelských organizací a celá řada laskavých sponzorů. Všem patří velký dík,“ řekla Eva Kolafová ředitelka Farní charity Cheb.

„Komunitní osvětové společenství děkuje všem dobrovolníkům, kteří obětavě pomáhali před během i po akci, vždy ochotně, s úsměvem, bez ohledu na denní či noční dobu a rozmary počasí. Byli jste výborní, bez Vás by to nešlo,“vzkázal dobrovolníkům jeden z organizátorů, Jindřich Novák.
Výsledky
Muži:
1. místo – Rastislav Štenda, 149 kol, 171 km
2. místo – Josef Unger, 139 kol, 159 km
3. místo – Roman Jirák, 136 kol, 156 km

Ženy:
1 místo – Štěpánka Dančová, 120 kol, 138 km
2. místo – Romana Milfortová, 101 kol, 116 km
3. místo – Václava Molcarová, 100 kol, 115 km

Štafety:
1. místo – Hospic Sv. Jiří, 174 kol, 200 km
2. místo – VOŠ Cheb, 108 kol, 124 km
3. místo – Komorní hůrka, 38 kol, 43 km