Pomezí podpořilo práci s mládeží

Adrenalinové odpoledne si užili nejen obyvatelé Pomezí nad Ohří, ale i lidé z okolí. Pro návštěvníky bylo přichystáno několik lanových aktivit pod mostem přes přehradu Skalka. Zároveň zástupci obce předali k zapůjčení organizacím Traicont, S.G.T.S a Červenému kříži nový raft s pádly a záchrannými vestami.

„Jako obec jsme se rozhodli, že podpoříme práci s mládeží, a proto jsme těmto třem organizacím předali do zápůjčky nový a plně vybavený raft, u kterého nechyběly ani záchranné vesty,“ řekl starosta Pomezí nad Ohří Radek Tlačil. „Raft budou využívat například pro slaňování z mostu do člunu,“ podotkla místostarostka Silvia Šuba.

A jak vlastně došlo ke spolupráci obce s třemi neziskovými organizacemi?

„Loňský ročník adrenalinového dne měl vcelku kladné ohlasy veřejnosti, a tak jsme se s panem starostou dohodli na uspořádání dalšího ročníku akce, který se uskuteční 29. srpna,“ řekl Miroslav Kurák, předseda Místní skupiny Českého červeného kříže Velká Hleďsebe. „Zároveň jsme se domluvili, že pokud budeme na mostě, může za námi přijít a zapojil se jakýkoliv zájemce. Jako neziskovky máme velice omezené možnosti získávání materiálu. Velmi rád bych proto za naše tři spolky poděkoval, že obec zakoupila nový, plně vybavený raft a předala nám jej do užívání, aby pod mostem mohlo být zábavy ještě mnohem více.“