Několik let měl týrat svou manželku. Nyní mu hrozí až osmileté vězení

Několik dlouhých let snášela týrání od svého manžela, který ji například vulgárně urážel, škrtil i dusil. V případě odsouzení hrozí muži až deset let za mřížemi.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání padesátiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí.

 Obviněný muž měl od roku 1992 týrat svou nyní osmačtyřicetiletou manželku. „Většinou po požití alkoholických nápojů jí měl ve společném obydlí vulgárně urážet a několikrát také fyzicky napadnout,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Například v roce 2008 jí měl po hádce udeřit keramický džbánem do oblasti hlavy. V následujících letech jí měl kromě útoku kopy a pěstmi v několika případech také dusit a škrtit. Po jednom z dalších útoku se osmačtyřicetiletá žena rozhodla celou věc řešit a v polovině letošního roku vše oznámila na policii,“ upřesnil.

 Na základě zjištěných skutečností policisté padesátiletého muže poté na dobu deseti dnů vykázali ze společného obydlí. Následně měl muž vyhledat lékařskou pomoc v odborném zdravotnickém zařízení.