České dráhy omezí od pondělí 19. října provoz některých dálkových a regionálních vlaků

Na základě aktuálních vládních opatření v souvislosti s epidemickou situací České dráhy upraví nabídku dálkových vlaků mimo dopravní špičku a v okrajových časech. V koordinaci s ministerstvem dopravy, které tyto spoje objednává, bude od 19. října do odvolání mírně omezen provoz na dálkových linkách. Po dohodě s kraji budou omezeny i regionální spoje.

Foto: Ilustrační

České dráhy omezí od pondělí 19. října provoz některých dálkových a regionálních vlaků

Omezení dálkové dopravy se týká některých spojů na linkách:

Linka R 15 Praha – Ústí nad Labem – Cheb
Rychlík R 602 Krušnohor (Praha hl.n. – Teplice v Čechách) od 19. října nepojede v úseku Ústí nad Labem – Teplice.
Rychlík R 603 Krušnohor (Klášterec n. O. – Praha hl.n.) od 19. října nepojede v pracovní dny v úseku Klášterec nad Ohří – Chomutov.

  •     Z Prahy do Hradce Králové
  •     Z Prahy do Děčína
  •     Z Prahy do Brna
  •     Z Prahy do Českých Budějovic
  •     Z Kolína do Ústí nad Labem
  •     Z Českých Budějovic do Brna
  •     Z Ostravy do Čadce

Konkrétní omezené spoje naleznete na webové adrese – https://www.cd.cz/info/aktuality/-34450/

Cestující současně České dráhy prosí, aby k nákupu jízdenek využívali přednostně on-line prodejní kanály (e-shop nebo aplikaci Můj vlak) a v případě nákupu jízdenek u pokladen ve stanicích upřednostňovali bezhotovostní platby.

Omezení regionálních spojů

Vzhledem k nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem bude v koordinaci s krajskými úřady dočasně omezena regionální vlaková doprava ČD. Provoz bude od tohoto víkendu, resp. od začátku příštího týdne omezen v hlavním městě Praze, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském kraji a v Kraji Vysočina. K omezení dojde zejména u vlaků, které jedou v přepravních sedlech, v okrajových částech dne, dále tzv. „školní“ vlaky a rekreační spoje. Zachována naopak zůstane nabídka spojení pro cestující jedoucí do zaměstnání. Zavedená opatření budou platit do odvolání a v souvislosti s vývojem epidemiologické situace může dojít k dalším úpravám. Informace o jednotlivých regionálních spojích naleznete na tomto odkaze.

Další opatření Českých drah proti šíření epidemie COVID-19

České dráhy neustále provádí intenzivní úklid a dezinfekci souprav. Zvláštní pozornost věnuje čištění všech součástí vybavení, se kterými přichází cestující do kontaktu (kliky, madla, tlačítka apod.). Provádí se i několikrát za den při vratném čištění. Odstavené soupravy ČD dezinfikují ozónem, který likviduje viry a bakterie. Tímto procesem také dochází k čištění klimatizace. Vozidla odstavená k údržbě dopravce čistí také dezinfekčními postřiky.

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, vyhlášeného proti šíření infekční nákazy COVID-19, od 1. září znovu platí povinnost používat ve vlacích a v dalších prostředcích veřejné dopravy ochranné prostředky dýchacích cest (respirátory, roušky, ústenky, šátky, šály nebo jiné prostředky bránící šíření kapének). Prosíme cestující, aby toto nařízení respektovali a chránili tak nejen sebe, ale také své spolucestující a vlakový personál.