Kriminalisté dopadli dva dealery drog. Distribuovali pervitin na Karlovarsku

Karlovarští kriminalisté úspěšně pokračují v boji s drogovou kriminalitou. V pátek dne 9. října objasnili dva případy distribuce drog na Karlovarsku, kterých se dopustili dva muži z Karlových Varů. Drogou zásobovali uživatele několik měsíců.

„V prvním případě měl dvaapadesátiletý muž prodat drogu pervitin nejméně devíti osobám, a to téměř v 380 případech. V několika případech jí měl poskytnout i bezplatně. Prodejem drog se měl od ledna do září tohoto roku obohatit o téměř 170 tisíc korun. Uvedeného jednání se navíc dopustil i přesto, že byl již v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzen,“ informovala policejní mluvčí Eva Valtová.

Obdobně si měl počínat také třiačtyřicetiletý muž. I ten si měl pervitin nejprve obstarat a následně ho prodávat několika osobám. Poskytnout ho měl téměř v 80 případech.

V obou případech provedli kriminalisté také domovní prohlídky, při kterých zajistili různé komponenty sloužící k prodeji drog, ale i sušinu rostlinného původu nebo krystalickou látku. Karlovarští kriminalisté oba muže zadrželi a následně zahájili trestní stíhání. „Staršího obviněného muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Mladší muž si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policejní komisař následně podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obou obviněných mužů do vazby. Ve vazební věznici nakonec skončil dvaapadesátiletý muž. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Mladšímu muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnila mluvčí