#papucovyden Už máte své papuče? Papučový den se rychle blíží

Již 4. rok se lidé z celé ČR zapojí do osvětové kampaně pro mobilní hospice. 7. října můžeme potkávat lidi v papučích na ulici, na poště, v bance nebo v obchodě. Říkají nám tím, že umírat doma je možné. Kousek svého „DOMA“ ve formě papučí si proto ten den budou brát všude s sebou.

Foto: https://papucovyden.cz/

Od 5. do 11. října proběhne po celé České republice osvětová kampaň „DOMA. Týden pro mobilní hospice“, kterou pořádá Mobilní hospic Ondrášek k příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče. Zapojilo se do ní 32 mobilních hospiců z ČR a společně budou šířit myšlenku umírání doma.

Protože si můžeme vybrat, kde strávíme závěr svého života. 80 % lidí si přeje zemřít doma, ale pouze 20 % se to opravdu podaří. Každý hospic bude v tomto týdnu pořádat akce pro laickou i odbornou veřejnost. Veškeré informace o akcích i kampani se dozvíte na www.umiratdoma.cz.

Záštitu kampani udělilo Ministerstvo zdravotnictví, Česká společnost paliativní medicíny a Fórum mobilních hospiců. „Je nám ctí být součástí kampaně. Usilujeme o to, aby služby mobilních hospiců byly co nejvíce dostupné a aby jednou všichni, kteří si to přejí, mohli své poslední dny strávit doma,“ dodává Monika Marková, předsedkyně Fóra mobilních hospiců.