Seniora povalil na zem a okradl. Policisté hledají svědky z videozáznamu

Policisté hledají svědky, kteří se v Aši pohybovali nedaleko místa přepadení seniora. K loupeži došlo v neděli 9. srpna. Na videozáznamu, jsou zachyceny osoby, které v danou dobu procházely poblíž místa incidentu a mohly by svým svědectvím přispět k vypátrání neznámého muže.

Chebští kriminalisté v této souvislosti žádají svědky, kteří v uvedenou dobu procházeli křižovatkou ulic Nádražní a Palackého, případně křižovatkou ulic Chebská a Palackého, aby se obrátili na linku 158, či na nejbližší policejní služebnu a pomohli tak k objasnění případu.

„Chebští kriminalisté vyšetřují případ loupeže, ke které došlo v neděli dne 9. srpna 2020 v době od 10:13 do 11:00 hodin v Aši v ulici Palackého,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová. „Zde měl přistoupit neznámý muž k sedmaosmdesátiletému seniorovi a povalit ho na zem. Následně ho měl začít prohledávat a ze zadní kapsy kalhot mu odcizit hnědou koženkovou peněženku, ve které měl poškozený muž osobní doklady s finanční hotovostí. Při pádu naštěstí neutrpěl vážnější zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření,“ informovala.

Dosud neznámý pachatel by měl být muž snědší pleti ve věku kolem 30 let a vyšší postavy. Na sobě měl světlé kalhoty ke kolenům. Hovořil česky a bez přízvuků či vady řeči.