V září se bude ve Skalné slavit.  Chystají se dožínky

Ukázky starých řemesel, výpěstky zahrádkářů, prodej farmářských výrobků i prohlídka historické zemědělské techniky bude k vidění ve Skalné. V sobotu 12. září od 10 hodin se zde budou konat dožínky.  Ani letos nepřijdou návštěvníci o spanilou jízdu traktorů nebo třeba křupavé bramboráky.

 „Zveme všechny zájemce na tradiční akci, na které si užijí celý den zábavy,“ uvedl jeden z organizátorů Martin Sandner. „Pro návštěvníky bude připravena například spanilá jízda traktorů po obci a výstava výpěstků našich zahrádkářů. Ten, kdo přijde, bude moci také ochutnat buchty a koláče s různými náplněmi, které na dožínky připravily Skalenské ženy,“ doplnil.

Skalenské dožínky budou zahájeny v sobotu 12. září v deset hodin dopoledne.  „K vidění bude zemědělská technika od minulého století až po současnost, kde mohu příchozí obdivovat například nejstarší historický traktor Svoboda z roku 1935,“ informoval Martin Sandner. Přístupné bude také retro muzeum, kde si návštěvníci připomenou časy dávno minulé, kuchyň z 50. let a dobovou kancelář státních statků. „Pro děti bude připravena keramická dílnička i s malováním. Nejen ti větší mohou zhlédnout ukázky starých řemesel, například mlácení obilí klasickým způsobem- cepy, mlátičkou z 30. let se stacionárním pohonem, výrobu příze na kolovrátku a mnoho dalšího,“ upřesnil. Po celou dobu trvání akce bude pro přítomné připraveno občerstvení.