Ohlédnutí: Hudba kapely Čechomor zněla chebským hradem

Ohlédnutí: Také chebští fanoušci kapely Čechomor se dočkali. V neděli 9. srpna v 19.30 hodin zahráli hudebníci na chebském hradě. Koncert byl výjimečný třeba tím, že se kapela vrátila k původnímu zvuku. Navíc na koncertech vystupuje po dlouhé době i Radek Pobořil, který s kapelou nemohl delší dobu hrát kvůli zdravotnímu stavu. Posluchači se dočkali nových i stále žádaných písniček jako například Velické zvony,  Bystrá voda, Gorale nebo Mezi horami.

Více fotografií z koncertu zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/6473781

Skupina Čechomor uzavírá další úspěšnou etapu limitovanou edicí boxu 4CD Nadechnutí Komplet. Čechomor kompletuje všechny nahrávky Nadechnutí – Nadechnutí, Nadechnutí jinak a Nadechnutí živě – s bonusovým CD Nadechnutí akusticky obsahujícím vybrané písně nahrané v akustické podobě během nedobrovolné koronavirové odstávky od živých produkcí. Stává se tak vlastně dobovým dokumentem. Jako rarita jsou na čtvrté album přidány některé písně v prapůvodní „demo“ podobě.

Více fotografií z koncertu zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/6473781

„Nadechnutí akusticky je deska, na které jsme ukázali, jak celý projekt vznikal a kam až se dostal,“ popisuje František Černý a Karel Holas připojuje: „V Nadechnutí komplet najdete projekt v několika polohách, ta akustická byla jediná, která nám chyběla. Záměr natočit i akustickou verzi jsme měli hned na začátku, ale dostali jsme se k tomu až na konci.“ Nadechnutí patří podobně jako Proměny k zásadním albům skupiny. Za jeho prodej převzala Zlatou a Platinovou desku.

Více fotografií z koncertu zde: https://www.zonerama.com/ZiveChebsko/Album/6473781