Letní uzavření interny v chebské nemocnici chce kraj ještě zvrátit. Hejtman jednal s primáři

Kvůli střídání lékařů a sester na dovolených by se od poloviny července do poloviny srpna letošního roku mělo uzavřít interní oddělení chebské nemocnice. O možnostech, jak tuto situaci změnit, jednal koncem minulého týdne s primáři chebské nemocnice hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

„Chceme najít cestu, jak bychom mohli zajistit fungování interny v chebské nemocnici i v období dovolených. Mluvil jsem o tom nejen s primáři, ale také s předsedkyní představenstva Karlovarské krajské nemocnice Jitkou Samákovou a členem představenstva KKN Josefem Maškem. K tomu, aby zůstalo interní oddělení v provozu, je zapotřebí zajistit 2 lékaře s potřebnou atestací. Pokusíme se je do poloviny července získat,“ uvedl hejtman.

O situaci jednala také exhejtmanka a poslankyně Jana Mračková Vildumetzová s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. „Byli bychom rádi, aby interna v chebské nemocnici zůstala pro občany Chebska a okolí otevřena celé léto bez přestávky. Proto jsem oslovila pana ministra a vysvětlila jsem mu okolnosti uzavírání interního oddělení z důvodu střídání zdravotníků na dovolených. Přislíbil, že se pokusí zjistit, zda by nemohli vypomoci lékaři z fakultní nemocnice v Plzni,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová. Vedení kraje chce situaci projednat i se starosty z Chebska a Ašska.

Kraj také pracuje na co nejrychlejším řešení dostavby chebské nemocnice, která se zastavila kvůli problémům se zhotovitelskou firmou. Na konci letošního června schválila Rada Karlovarského kraje zadávací dokumentaci a může tak být vyhlášena nová soutěž na dokončení stavby. Během září by měla být podepsána nová smlouva o dílo a v říjnu se mohou znovu zahájit práce s termínem dokončení v prvním čtvrtletí roku 2022. Stále se jedná o náročnou stavbu ve finančním objemu přes 200 milionů korun.

Pokud se řešení nenajde, dojde k následujícímu letnímu uzavření jednotlivých oddělení chebské nemocnice:

Interní ambulance v Chebu – Od 17.  do 31. července zůstává denní provoz ve všední dny od 7.15 do 15.30 hod. Od 1. do 16. srpna interní ambulance uzavřena. Po celou dobu uzavření zůstává možnost konziliárních služeb pro lůžkové části nemocnice v Chebu.

ORL Cheb – ORL oddělení Cheb úplné uzavření    3. – 19. července

Onkologie Cheb – Onkologické lůžkové oddělení nemocnice Cheb uzavření  17. července – 17. srpna

Onkologická ambulance v Karlových Varech – Omezena na termíny  14.7., 28.7. a 11.8. dopoledne