Centrem Sokolova se prohnal více než stovkou

Až roční zákaz řízení motorových vozidel hrozí mladému muži, který se prohnal centrem Sokolova rychlostí 112 km/h. Policisté s řidičem sepsali oznámení o přestupku, které bude oznámeno odpovědnému příslušnému správnímu orgánu k projednání. Kromě zákazu čeká mladého řidiče také pokuta.

„Ani vyznačený přechod pro chodce před střední školou v Sokolově nezpomalil v pátek 5. června letošního roku pětadvacetiletého řidiče osobního automobilu,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Přes přechod, který patří k nejfrekventovanějším ve městě, naštěstí kolem osmé hodiny večerní nikdo nešel.

„Jeho zběsilá jízda ale policistům neunikla, jelikož ti v místě zrovna dohlíželi na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Pětadvacetiletý řidič se tak prohnal přímo kolem policejního vozidla vybaveného měřícím zařízením rychlosti, které v daný moment zaznamenalo jeho rychlost 112 km/h. Na daném úseku je přitom maximální dovolená rychlost 50 km/h. Po odečtení tolerance tedy řidič překročil rychlost o 58 km/h,“ doplnil mluvčí.

Hlídka se za vozidlem okamžitě vydala a následně ho předepsaným způsobem zastavila. Poté řidiče automobilu vyzvala k předložení dokladů předepsaných k provozu a řízení motorového vozidla.