Do Chebu se vrátí farmářské trhy. Prodávat se bude ve středu

Středy budou patřit chebským farmářským trhům. S prodejem se začne 17.června. Nabídce regionálních potravin a produktů bude vyhrazen prostor před OC Prior, a to každou středu v měsíci.

Vedení chebské radnice se rozhodlo obnovit prodej regionálních potravin a produktů v rámci farmářských trhů. Město již s plzeňským organizátorem Trhy Aleš, spol. s r.o. v roce 2016 spolupracovalo. „Tržišti byla vyhrazena část chebského náměstí,“ uvedla tisková mluvčí Městského úřadu Cheb Simona Liptáková. „Zájem veřejnosti však neodpovídal představám organizátorů a po čase byla spolupráce s městem ukončena. Otec a syn Alešovi, kteří se tomuto podnikání již několik let s úspěchem věnují, na Cheb nezanevřeli. Na vedení radnice se obrátili s návrhem provozu farmářských trhů v minimalističtější verzi,“ doplnila. Nabídnut jim byl prostor před OC Prior na pěší zóně.

„Jsem zastáncem zdravého životního stylu a velkým podporovatelem malých živnostníků. Jsem rád, že se farmářské trhy do Chebu opět po letech vrací. Atmosféra trhů a nabídka sortimentu jistě potěší ty občany, kteří si za kvalitu i trochu připlatí. Věřím, že i nově zvolené místo bude zárukou velké návštěvnosti a farmářské trhy se pro Cheb stanou novou tradicí,“ sdělil starosta Antonín Jalovec.

Trhy se budou pravidelně konat před OC Prior každou středu (mimo dny svátků) v čase od 8.00 do 18.00 hodin.