Při běhu si žena propíchla lýtko běžeckou hůlkou. Na pomoc přiletěl záchranářský vrtulník

Při běhu s holemi se vážně zranila mladá žena . Špatně šlápla a běžeckou hůlkou si propíchla lýtko. Naštěstí byli poblíž policisté František  Hyčka z Celního úřadu Karlovarského kraje a Ondřej Slavík z oddělení doprovodu letadel, Ředitelství služby cizinecké policie, kteří přispěchali na pomoc.

„Při společné hlídce na hraničním přechodu Boží dar v Karlovarském kraji k nim přiběhli dva turisté, kteří je požádali o pomoc pro zraněnou kamarádku. Okamžitě zareagovali,  informovali Zdravotnickou záchrannou službu a společně se rozběhli  k mladé ženě,“ uvedla tisková mluvčí Ředitelství služby cizinecké policie Renata Grecmanová.

Ta bohužel při běhu v těžkém terénu našlápla tak nešťastně, že si hůlkou doslova propíchla lýtkovou část nohy. „Zkušení kolegové nezaváli. Hůlku zafixovali tak, aby se s ní nedalo hýbat, a protože měli obavy, že by žena mohla díky závažnému zranění upadnout do bezvědomí, pokoušeli se získat další informace důležité pro lékaře. Zjistili, že nemá žádné  alergie na léky a lékař ji tak mohl dát po příjezdu tišící prostředky na bolest.  Kvůli závažnému zranění byla žena do nemocnice transportována helikoptérou,“ upřesnila mluvčí.

Zatímco pro prap. Františka Hyčka to byl první zákrok poskytnutí první pomoci, pro nprap. Ondřeje Slavíka se jedná již o třetí od roku 2016, kdy nastoupil k oddělení doprovodu letadel.

Loni získal při slavnostním ceremoniálu „Policista ŘSCP za rok 2018“ ocenění v kategorii Hrdinský čin roku“. Tehdy se ocitl u dopravní nehody, kde byli vážně zraněni dva muži, kterým stejně jako v tomto případě, poskytl první pomoc.  Stejné ocenění získal také v roce 2017.