Iva Fochlerová z Chebu se stala mistryní republiky ve stolním hokeji!

Velký úspěch! Iva Fochlerová  z Chebu je mistryní republiky ve stolním hokeji. Titul vybojovala na Mistrovství České republiky, které se uskutečnilo ve dnech 1. a 2. června  v Plzni.

Sobotní soutěže družstev se zúčastnilo 17 týmů z celé České Republiky. Čtyři zástupce vyslal chebský oddíl SHC, a sice SHC Cheb „A“, SHC Black Horses, SHC Veterans a SHC Black Orange. Nejlépe si vedl podle předpokladů „A“ tým, který skončil na deváté pozici. Desátou příčku obsadili „černí koně“ – SHC Cheb Black Horses. Chebským Veteránům patřilo dvanácté místo a SHC Black Orange vybojoval patnáctou příčku. Vítězství v kategorii družstev obhájili stolní hokejisté z pražské Žabky, kteří ve finále porazili domácí tým Gladiators „A“ 13:8. Třetí skončila Příbram, která v zápase o bronz udolala pražský Big Band 13:12.

Nedělní soutěž pokračovala soutěžemi v kategoriích žáků (do 13-ti let), juniorů (do 18-ti let), žen, jednotlivců, veteránů (nad 40 let) a superveteránů (nad 50 let). Vynikajícího výsledku dosáhla chebská Iva Fochlerová (roz. Mašková) v soutěži žen. V základní skupině skončila na prvním místě. V semifinále smetla Kateřinu Šurýnovou z Big Bandu (3:0 na zápasy) a ve finále stejným způsobem Anitu Grimovou z Příbrami. Získala tak zlatou medaili a vybojovala jak pro sebe tak pro chebský oddíl mistrovský titul. Obrovský úspěch! Gratulujeme! Dalšího výborného úspěchu dosáhl hráč chebského klubu Jiří Vácha v soutěži jednotlivců. Ve velké konkurenci nejlepších hráčů z celé České Republiky (48 účastníků) obsadil 12. místo. Dosáhl tak nejlepšího umístění z chebských hráčů ve více pětadvacetileté historii konání MR ve stolním hokeji. Je nutné také dodat, že chebský klub právě letos slaví 25 let od svého založení. Tyto dva vynikající výsledky jsou tudíž jedním z nejlepších momentů letošních oslav.