Do chebské knihovny přijede besedovat spisovatelka Iva Pekárková

Iva Pekárková, úspěšná prozaička, publicistka a překladatelka, zavítá do chebské knihovny ve čtvrtek 14. března. U příležitosti Března – měsíce čtenářů tu představí své nejnovější knihy a odpoví na otázky z publika. Setkání se uskuteční v přednáškové místnosti od 18.15 hodin.

Emigrovala ve 20 letech, před dokončením studia přírodovědecké fakulty UK Praha. Žila v USA, kde se živila jako barmanka, taxikářka či sociální pracovnice mezi etnickými menšinami, hodně cestovala. V roce 1997 se vrátila do Čech, ale vydržela jen pár let. Znovu vyjela, tentokrát do Londýna, kde žije dosud.

Z prostředí nejen newyorských taxikářů napsala román Dej mi ty prachy, následovaly Gang zjizvených, Můj I.Q., nezvyklý cestopis/průvodce Šest miliard Amerik a mnohé další knihy, například ´černobílá románová trilogie´ Sloni v soumraku, Levhartice a Pečená zebra (všechny o černobílých vztazích ve světě i v Česku). K oblíbeným nyní patří blogoknihy Multikulti pindy jedný český mindy a Postřehy z Londonistánu. Nejnovější román Třísky (2018) je o ženě z Chebska a byl napsán podle skutečné události.