Granáty zlikvidoval policejní pyrotechnik

Granáty, signální a malorážkové náboje našel muž nedaleko rekreačního střediska Betlém na Karlovarsku. V Ostrově zase ležel u popelnic náboj o délce cca 20 cm. Ruční granáty pyrotechnik z expozitury Teplice zlikvidoval na místě, zbytek zajistil k likvidaci a odvezl s sebou.

V neděli 3. března došlo na Karlovarsku ke dvěma nálezům munice. „Tu první nalezl při procházce kolem 11. hodiny 25letý muž,“ vysvětlila policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Ten šel od obce Klášter ve směru na rekreační středisko Betlém. Munici měl nalézt v lesním porostu nedaleko silnice. Nález ihned oznámil na policii, která na místo přivolala policejního pyrotechnika. Ten po prohledání potvrdil, že se jedná o 3 ruční granáty RG II., dále o 17 signálních nábojů a 0,1 kg malorážkových nábojů. Ruční granáty pyrotechnik z expozitury Teplice zlikvidoval na místě, zbytek zajistil k likvidaci a odvezl s sebou,“ sdělila.

Ve druhém případě přijali policisté na obvodním oddělení v Ostrově oznámení od místních strážníků, že k nim na služebnu přišel muž, jenž našel v Ostrově u popelnic na ulici Hlavní náboj o délce cca 20 cm. „Ten měl položit na parkovací ploše před jejich služebnou. Na místo ihned vyjela místní policejní hlídka, která místo ohraničila, aby k němu nikdo nechodil. Na místo byl vyžádán policejní pyrotechnik. Ten po příjezdu potvrdil, že se jedná o cvičnou střelu RPG bez muničních elementů, tedy bez výbušné náplně. Jedná se o zbraň kategorie D, která nepředstavuje žádné nebezpečí a může jí držet jakákoliv plnoletá osoba bez povolení,“ upřesnila. Střelu si pyrotechnik převzal k likvidaci.

Foto: Policie ČR