Alejí roku 2018 se stala Alej přátelství u Sokolova

Vítěznou alejí osmého ročníku ankety se stala dubová Alej přátelství na jezeře Medard u Sokolova. Získala přízeň 1592 hlasujících a stala se nejoblíbenější alejí roku 2018 jak v Karlovarském kraji, tak i v celé republice. Arnika k vítězné aleji na jaře umístí pamětní ceduli.

Foto: Ilustrační

Celkové výsledky ankety za rok 2018 najdete na www.alejroku.cz/2018/vysledky-2018 

„V osmém ročníku soutěžilo 92 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, kterým svůj hlas poslalo více než 9 tisíc lidí. Jedná se o dosud nejvyšší počet nominovaných alejí v historii ankety. Velmi nás těší, že lidé mají o aleje a naši krajinu čím dál větší zájem,“ říká Karolina Kostićová z Arniky.

Alej přátelství u jezera Medard blízko Sokolova byla vysázena teprve loni. V anketě tedy stejně jako v předchozím ročníku zvítězila mladinká alej. Hlasující tak ocenili snahu místních lidí, kteří vysadili ke stému výročí republiky sto dubů. Autor vítězné nominace získá let balonem od LuckyBalon.

Více o Aleji přátelství: www.alejroku.cz/2018/alej-pratelstvi-na-jezere-medard 

Výsledky ankety v Karlovarském kraji

  Název Počet hlasů
1 Alej přátelství na jezeře Medard 1592
2 Hřbitovní alej Svatobor 48
3 Jírovcová alej podél Ohře v Karlových Varech 45
4 Struženská čtyřřadá lipová alej 33
5 Cesta U Koupaliště v Chodově 31
6 Újezdská javorová alej 19
7 Bezvěrovská alej 8
8 Javorová alej k údolí Teplé 5
9 Hrozňatovská Alej k Loretě 2
10 Lipoltovská březová alej 2
11 Stará hrušková alej Lažany-Palič 2

 Pro ty, kteří nominovali 14 regionálních vítězek, máme:

-poukazy od FotoŠkoda

-knihy o památných stromech z nakladatelství Marie Holečkové

-vstupenky do botanických zahrad po celé České republice

-dárkové sety a exkurzi do výrobny biočajů Sonnentor

„Všem vítězným alejím gratulujeme a přejeme stovky let příjemného života s námi, lidmi,“ říká Marcela Klemensová z Arniky.

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Lidé objevují nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorňují na ta, kterým hrozí zánik, a představují mladé aleje, které společně vysázeli.

„Mám velkou radost, že naše krajina je bohatší o velké množství nově vysázených stromů. Lidé se rádi pohybují v prostředí, kde jejich očím lahodí přirozená zelená barva, kde není příliš velké horko a dá se schovat pod stromy a poslouchat zpěv ptáků. Krásných teplých dnů přibývá, ale ne ve městě na rozpáleném asfaltu. Když se projdete po ulici se zelenými korunami nad hlavou, jistě se cítíte lépe než na parkovišti u obchodního centra bez zastínění. Úplně stejné je to v přírodě při výletech, procházkách či jen tak pobývání venku. Pevně věřím, že i my jsme s Arnikou přispěli k dobrému vývoji,“ říká Ing. Jana Moučková, ředitelka generálního partnera ankety Audit Daně CZ.