Hlasování v anketě Alej roku začalo. Zvítězit může jen jedna z 92 adeptek

O titul Aleje roku v osmém ročníku ankety bojuje 92 kandidátek z celé republiky. V Karlovarském kraji je nominováno 11 alejí. Zda zvítězí právě jedna z nich rozhodnou lidé hlasováním do 4. ledna 2019. Vítěznou alej vyhlásí Arnika v lednu příštího roku a na jaře k ní umístí pamětní ceduli.

„Letos se v anketě sešlo nejvíce nominací za celou její historii. Mám obrovskou radost, že lidé mají o aleje rok od roku větší zájem. Bude se volit mezi majestátnými i teprve nedávno vysazenými alejemi. S napětím očekáváme, která se Alejí roku 2018 nakonec stane,“ říká organizátorka ankety Karolina Kostićová z Arniky.

Nominované aleje v Karlovarském kraji
Lokalita
Druh
Sokolov
Dubová
Karlovy Vary – Bohatice
Jírovcová
Chodov
Smíšená
Tisová
Javorová
Lažany-Palič
Hrušková
Lipoltov
Březová
Starý Hrozňatov
Javorová
Bezvěrov
Jasanová a javorová
Stružná
Lipová
Újezd u Krásné
Javorová
Svatobor-hřbitovní
Lipová a dubová

 Lidé mohou pro nejoblíbenější alej hlasovat do začátku ledna 2019. Stačí vybrat jednu alej nawww.alejroku.cz a poslat jí svůj hlas.

Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Odborná porota složená z patronů[i] navíc zvolí nejkrásnější fotografii. Na autora vítězné nominace čeká let balonem od Lucky Balon nebo exkurze do výrobny biočajů Sonnentor. Vítěz fotografické soutěže se může těšit na digitální zrcadlovku značky Canon.