Opilý výtržník poničil omítku domu a majitele zranil kamenem

Agresivní a alkoholem posílený muž si vybíjel zlost na zdi domu v Kynžvartu, kde poškodil omítku a okap. Když se majitel nemovitosti ohradil proti ničení svého majetku, útočník ho zranil kamenem. Teď si pětadvacetiletý agresor může od soudu vyslechnout rozsudek až tři roky za mřížemi.

Policisté z obvodního oddělení v Mariánských Lázních sdělili muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu pětadvacetiletému muži z Lázní Kynžvart.

„Po popíjení v hospodě se měl muž vydat na náměstí v Lázních Kynžvart, kde měl následně začít kopat do zdi domu a poničit tím omítku,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „Proti tomu se měl ohradit majitel domu, kterému se nelíbilo, že je poškozován jeho majetek. Spor tak muži řešili spolu před domem. Po chvíli měl výtržník vzít ze země kámen a muže s ním udeřit do obličeje, čímž mu způsobil zranění, která si později vyžádala lékařské ošetření. Následně měl výtržník ve svém jednání pokračovat a dalším kopem měl poškodit okap u vedlejšího domu. Poté na místo přijela policejní hlídka, která muže zajistila,“ upřesnil.

Pětadvacetiletý muž se na místě podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní s výsledkem 1,90 promile alkoholu. Následně byl výtržník převezen na protialkoholní záchytnou stanici.