Cizinci slibovali bydlení. Okradli ho o deset tisíc

Muž se ženou slibovali cizinci bydlení. Ten teď nemá bydlení ani peníze. Za to si dvojice může posedět za mřížemi až dva roky.

Policisté z obvodního oddělení Aš sdělili podezření ze spáchání přečinu podvod ve formě spolupachatelství sedmadvacetiletému muži a čtyřicetileté ženě.

„Oba dva měli společným jednáním ve čtvrtek 16. srpna v odpoledních hodinách v jednom z domů v Hranicích vylákat od cizince částku ve výši 10 tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí Michal Žáček. Muž zaplatil uvedenou částku jako nájemné bytu v uvedeném domě.

„Sedmadvacetiletý muž a čtyřicetiletá žena měli dne 16. srpna s cizincem uzavřít nájemní smlouvu pod fiktivním jménem o pronájmu bytových místností jednoho z domů v Hranicích. Přitom od cizince převzali částku 10 tisíc korun, aniž by měli úmysl předmětné místnosti skutečně pronajmout. Nastěhování do domu muži totiž vůbec neumožnili,“ upřesnil mluvčí.

Kromě toho si měl sedmadvacetiletý muž od cizince převzít téměř dva tisíce korun jako poplatek za tlumočení při uzavírání nájemní smlouvy.