Kradli v mariánskolázeňském penzionu

Ubytovali se v penzionu, přespali a zřejmě jako suvenýr z Mariánských Lázní si odvezli část vybavení pokoje. Aby vše, co si vybrali, odvezli, sjednali si ještě posilu. Dlouho se však z věcí neradovali. Teď ženě a dvěma mužům hrozí trest od dvou do tří let.

Třicetiletá žena a sedmadvacetiletý muže si společně objednali ubytování v jednom z penzionů v Mariánských Lázních. „Kromě toho, že v pokoji přespali, měli z něj odcizit televizor, žehličku a další věci v celkové hodnotě ve výši přes 15 tisíc korun. Pomáhat měl navíc uvedené dvojici při ubytování i odjezdu pětadvacetiletý muž,“ vysvětlil policejní mluvčí Michal Žáček.

„Všechny tři osoby chebští kriminalisté obvinili ze spáchání přečinu krádeže spáchané ve formě spolupachatelství. Sedmadvacetiletý muž se v současné době nachází ve výkonu trestu odnětí svobody a jeho o dva roky mladší kolega pak ve vazbě kvůli jiným trestním věcem,“ doplnil mluvčí. Trestní stíhání ženy je vedeno na svobodě.

V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody v délce až dvou let. Oběma mužům pak hrozí trest odnětí svobody ještě o jeden rok delší vzhledem k tomu, že za obdobný skutek byli v posledních třech letech již odsouzeni.